Sprawozdanie z akcji „Góra Grosza”

W grudniu 2022 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Uczniowie nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych do skarbonki, która znajdowała się w naszej świetlicy.

Uczniowie klas I-VIII zebrali łącznie sumę 501,23zł. w sumie było 11166 sztuk monet, które ważyły prawie 24 kilogramy.

Dzięki tej akcji uczniowie uczyli się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Pamiętajmy, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”(św. Jan Paweł II).

Galeria

                                                                                                                                       I.K-A