Światowy Dzień Zespołu Downa

Na początku trudno jest pojąć, jak noszenie pary kolorowych, niedopasowanych skarpet może być związane z czymś tak poważnym, jak zespół Downa. Trend ten jednak ogarnął ludzi na całym świecie, którzy noszą skarpetki w dziwnych kolorach w obchodzony co roku 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa (ang. World Down Syndrome Day). Od wielu lat na całym świecie akcja cieszy się dużą popularnością, a biorą w niej udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i całe społeczeństwo, dzięki czemu rośnie społeczna świadomość na temat zespołu Downa. W tym roku ze względu na pandemię, akcja jest prowadzona w sposób wyjątkowy wirtualny.

W związku z tym uczniowie z klas uczniowie klas 1 – 3  oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej również przyłączyli się do tej akcji, korzystając z zaproszenia organizatora GŁOGOWSKIEGO BIEGU WIRTUALNEJ KOLOROWEJ SKARPETKI, czyli Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. W piątek 19 marca w sali gimnastycznej uczniowie z naszej szkoły pokonali dystans 2,5km. W skarpetach nie od pary, które symbolizują dodatkowy 21 chromosom cechujący zespół Downa. Akcja sprawiła nam wiele radości oraz pokazała nam, iż akceptujemy i tolerujemy osoby z chorobą Downa.

Galeria