Szkoła Podstawowa nr 6 wraz z przedszkolami – Bożonarodzeniowa akcja charytatywna na rzecz budowy hospicjum w Głogowie

Jak co roku w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia organizujemy w naszej placówce akcje charytatywną na rzecz potrzebujących.  W tym roku, podobnie jak i w zeszłym skupiliśmy nasze działania na zbiórce funduszy na rzecz budowy Hospicjum w Głogowie.

W czasach pandemii i zdalnego nauczania nasza akcja przeniosła się do Internetu. W dniach 6 – 17 grudnia na stronach facebook Sp6 Głogów przeprowadzona została licytacja zgromadzonych przedmiotów i fantów wszelakiego rodzaju.

W naszą akcję włączyły się również niektóre głogowskie przedszkola – Przedszkole Publiczne nr 15 i Przedszkole Publiczne nr 7.

Udało nam się zgromadzić wiele ciekawych przedmiotów, min.

– długopis wraz z powerbankiem oraz maskotkę od starosty głogowskiego, pana Jarosława Dudkowiaka,

– voucher do psiego SPA, na zabiegi pielęgnacyjne, mycie, cięcie i przycinanie pazurów, czyszczenie uszów,  w psim salonie „Wyczesany kundel” mieszczącym się na ulicy Garncarskiej, na Starym Mieście

– dwa zaproszenia do cukierni Meryk na kawę i ciastko,

– bon do kwiaciarni „Cisek”,

– zestawy bożonarodzeniowe – Eko ze sklepu „U Natury”, mieszczącego się na ulicy Balwierskiej, na Starym Mieście,

– dekorację z kwiaciarni „Kreatywna”, mieszczącego się na Starym Mieście,

– voucher na masaż relaksacyjny w gabinecie Fizjomed,

– zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym „Fabryka Piękna”, mieszczącym się przy ulicy Mechanicznej,

– ceramikę od Pani Ewy Hermaszewskiej

– bon do księgarni „Feniks”

– stroik bożonarodzeniowy z kwiaciarni „Flora”

– voucher na mycie samochodu z woskowaniem i czyszczenie wewnątrz w myjni przy ulicy Mickiewicza,

– bon na miejsce parkingowe na osiedlu Kopernik,

– voucher na sesję zdjęciową w plenerze od fotografa – pani Lidii Kowalskiej

– ozdoby choinkowe i z piernika z Przedszkola Publicznego nr 15,

– różne drobiazgi i ozdoby z Przedszkola Publicznego nr 7,

– książki, anioły, bombki  i inne przedmioty.

Dzięki licytacji udało się zebrać 3000 z małym haczykiem, zebrane fundusze zostały przekazane na konto Fundacja Hospicjum Głogowskie.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję, darczyńcom i licytującym, kolejna akcja za rok.