#SzkołaDoHymnu

11 listopada 2023r. Narodowe Święto Niepodległości.

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.  W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. Uczniowie klasy 6b przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zaprezentowane utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 105 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

O symbolicznej godzinie 11:11 wspólne odśpiewaliśmy hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego. Wspólnie świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.