„Tydzień Harry´ego Pottera” w świetlicy

Ostatni tydzień w świetlicy spędziliśmy pod hasłem „Tydzień Harrego Pottera”. Jak nie trudno się domyśleć, było bardzo wesoło, aktywnie i… magicznie.
W czasie trwania „Tygodnia Harry´ego Pottera” wychowawcy świetlicy zadbali o baśniową i magiczną atmosferę w czasie zajęć.
Odbyło się między innymi:
– wspólne i indywidualne czytanie książki J. K. Rowling „Harry Potter i Zakon Feniksa”,
– oglądanie fragmentów filmu,
– magiczne zabawy – czarodziej, odszukiwanie „złotego znicza”. Na zakończenie tygodnia odbył się turniej czterech domów i konkurs wiedzy o Harrym Potterze.
Zorganizowano również zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonywali czarodziejskie szkatułki, różdżki, smocze jaja, miotły i magiczne czapki.
Dzieci pracując w grupach i indywidualnie wykonały przepiękne prace, które cechowała wielka staranność wykonania i widoczne zaangażowanie ich twórców.
Wszystkim świetlikom dziękujemy za aktywny udział w zajęciach i za wspólnie spędzony czas, który upłynął nam w niezwykłej atmosferze, pełnej wrażeń i fantazji.

Do zabawy włączyła się również bibliotek szkolna –  piątek, uczniowie młodszych klas przyszli do szkoły poprzebierani za postaci z książki J. K. Rowling „Harry Potter.”

Była to okazja do sprawdzenia znajomości książki, zachęcenia do Jej przeczytania lub w ogóle do zajrzenia do szkolnej biblioteki.

Tego dnia na uczniów czekały w bibliotece szkolnej zadania: krzyżówki, wykreślanki, zadania matematyczne rodem z Hogwartu.

Fanów Harrego Pottera nie brakowało. Każdy, kto podjął się zadań, otrzymał symboliczną nagrodę – kolorowankę.

I.K-A