WSPÓLNIE WYGRAJMY WRAŻLIWOŚĆ

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu ” Wspólnie wygrajmy wrażliwość”. Jest to niestandardowa lekcja empatii oparta na integracji społecznej, w której wspólnie przełamujemy krzywdzące stereotypy związane z zespołem Downa. Polega ona na nawiązaniu kontaktu przez uczniów naszej szkoły z jednym z dzieci ,biorących udział w tym projekcie. Uczniowie nabywają przeświadczenie, że po drugiej stronie jest ktoś, kto- podobnie, jak i oni- ma swoje cele i marzenia. Rodzi to w nich poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Anna Dymna powiedziała kiedyś: ” Świat jest piękny, a życie największą szansą i radością. Często jednak przynosi nam też ogromne wyzwania, cierpienie , dramatyczne chwile. I choć czasem jest bardzo trudno, to jednak przede wszystkim od nas zależy, czy po ziemi będzie chodzić niebo, czy piekło; czy będzie ciemno, czy jasno”.

Wierzymy, że udział w tym projekcie będzie dla nas wszystkim ciekawą lekcją empatii, pokory oraz szacunku do drugiego człowieka:)