WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA w Szkole Podstawowej nr 6

Od 25 lutego w naszej szkole odbywała się akcja charytatywna pod patronatem Unicef. Akcja miała na celu zebranie funduszy na zakup szczepionek dla potrzebujących dzieci na całym świecie. To już drugi raz bierzemy jako placówka udział w tej akcji. Nasi uczniowie wraz z rodzicami uszyli lalki według specjalnego szablonu, wykonanie było już indywidualną inwencją twórczą. Pięknie wykonane lalki ozdobiły hol naszej szkoły przez kilka dni. Wśród lalek znalazła się również podobizna Jerzego Owsiaka, prezesa WOŚP. Lalki można było kupować przez kilka dni. Kto chciał włączyć się w akcję, mógł również przynieść ciasto na kiermasz słodkości. Uczniowie klasy 6b i 6c przygotowali również na tą okazję przedstawienie, w którym zachęcali uczniów naszej szkoły do włączania się w pomoc potrzebującym dzieciom i w różnego rodzaju inne akcje, organizowane w naszej szkole przez cały rok. W szkole tego dnia gościliśmy również panią redaktor z radia „Elka” i pana redaktora z „Tygodnika Głogowskiego”, dzięki czemu o naszych działaniach mógł usłyszeć cały Głogów i okolica. Zebraliśmy w sumie 1375zł, całą kwotę przekazano Unicef. Wszystkim uczniom i rodzicom, nauczycielom i pracownikom bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

JR

Galeria zdjęć –>