Wycieczka 1a i 2a

19 kwietnia 2018 r. klasy: 1a i 2a wyjechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Mieliśmy okazję odwiedzić Ogród Botaniczny i Minizoo, w którym poznaliśmy wiele różnych odmian roślin a także mogliśmy podziwiać różne, także egzotyczne zwierzęta, takie jak; papugi czy surykatki. Prócz tego w Planetarium Wenus  obejrzeliśmy seans „Życie drzew”. Była  to piękna i wciągająca podróż do świata drzew. Wraz z głównymi bohaterami odkrywaliśmy  wspaniały świat drzew, dowiedzieliśmy  się jakie znaczenie mają rośliny dla życia na ziemi, jak drzewa rosną, jak transportują wodę pod wpływem grawitacji na szczyt korony i w jaki sposób umożliwiają życie na Ziemi poprzez produkcję tlenu. Kolejnym punktem naszej wycieczki było  Centrum Przyrodnicze. Tu zapoznaliśmy się z różnymi  ekspozycjami ze stanowiskami interaktywnymi. Wszystkiego można było  dotknąć, doświadczyć, a dzięki temu,  poznać bliżej różne zjawiska i procesy fizyczne, biologiczne, nauki o człowieku i Ziemi. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy cali i zdrowi do szkoły.

Galeria zdjęć –> kliknij