Zajęcia biologiczne dla przedszkolaków

W dniach 29 i 30 stycznia nasza szkołę odwiedziły grupy 6-cio latków  z Państwowego Przedszkola nr 7 i nr 10.

Dzieci, wraz z wychowawczyniami brały udział w doświadczeniach biologicznych dotyczących pH. W przygotowanych zajęciach otwartych ,ubrane w fartuchy, dzieci wcieliły się w rolę badaczy i mogły pracować  z prostymi przedmiotami laboratoryjnymi i z użyciem prostych odczynników. Mimo debiutu dzieci spisywały się na medal i świetnie sobie radziły.

 Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się co to jest pH, gdzie można spotkać i jak wyglądają bakterie, które pokarmy są zdrowe, a których powinny unikać, a także, że kuchnia i jedzenie może być  pełne kolorowych  niespodzianek.

W zajęciach pomagały uczennice klasy 6a, 6b, 6c, które pomagały maluszkom,  a na co dzień uczestniczą  w dodatkowych, pozalekcyjnych zajęciach „Kółka Biologicznego dla klas 6-tych”.

 

JR

Galeria zdjęć –>