Zajęcia kulinarne w świetlicy szkolnej

Dnia 12 i 13 lutego 2024r w naszej świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczą w tego typu zajęciach. Każdy z uczniów chce gnieść, wykrawać, kroić, obierać, posypywać. W poniedziałek 12 lutego piekliśmy ciasteczka maślane, we wtorek rogaliki drożdżowe. Uczniowie poznali zasady jakich trzeba przestrzegać przed przystąpieniem do pieczenia i w trakcie. Dowiedziały się jak nazywa się zawód, który zajmuje się słodkimi wypiekami. Wiedzą z jakich składników przygotować ciasto, jak wykonać rogaliki. Przy pieczeniu, w naszej szkole, unosił się smakowity aromat. Było smacznie i ciekawie. Ciasteczka maślane i rogaliki mogli spróbować przyszli uczniowie naszej szkoły oraz rodzice. Było pysznie:)

I.K-A

Galeria