Zapakuj sobie zajączka

Zbliżają się Święta Wielkanocne a wraz z nimi piękna tradycja obdarowywania się symbolicznym „Zajączkiem”.

Przyjęło się, że zając wielkanocny przychodzi w pierwszy dzień świąt, czyli Wielką Niedzielę, z samego rana.
Po uroczystym śniadaniu w gronie rodzinnym dzieci szukają ukrytych w domu lub ogrodzie prezentów od zajączka. We wtorek (4 kwietnia) dzieci bardzo chętnie (zresztą jak zawsze) odwiedzały bibliotekę, by wziąć udział w zajączkowych warsztatach. Dzieci z kl. I, które nie wychodzą na przerwy, składały zajączka na zajęciach świetlicowych.  W każdym zajączku znalazła się drobna niespodzianka.

Nauczyciel bibliotekarz