11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Polska po 123 latach zaborów  odzyskała suwerenność.

W 102. rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły na zajęciach zdalnych odśpiewali hymn państwowy. Poza tym nauczyciele na lekcjach np. wychowawczych, historii oraz języka polskiego przybliżyli temat bardzo odległy, ale jakże ważny dla każdego Polaka.  Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, ważne postacie historyczne oraz wydarzenia z tamtych czasów. Uczniowie poznali także różne pojęcia bliskoznaczne do słowa „niepodległość” oraz udzielali swobodnych wypowiedzi na temat skojarzeń z ojczyzną i patriotyzmem. Na lekcji informatyki dzieci w programie Scratch stworzyły program rysujący wybraną flagę Polski. To była dla wszystkich  krótka, ale treściwa lekcja historii.