Uczniowie listy piszą….

  Papierowe listy odchodzą do lamusa, dlatego nasza świetlica zadbała, aby uczniowie nie zapomnieli o tej pięknej tradycji. Wzięliśmy udział w akcji edukacyjnej „Świetlicowa wymiana pocztówkowa- promujemy nasz region”. W akcji tej biorą udział wszystkie chętne świetlice szkolne i przesyłają między sobą kartki pocztowe z pozdrowieniami ze swojej miejscowości, często również dołączone są informacje o danej miejscowości. Można powiedzieć, że dzięki tej wymianie łączymy przyjemne z pożytecznym. Uczniowie nie dość, że uczą się adresowania pocztówek, właściwego przyklejenia znaczków, to mogą też „podróżować” po Polsce oraz poznawać wiele miast i miasteczek, a także uczą się odnajdywać ich na mapie. Każda otrzymana pocztówka wzbudza wiele pozytywnych emocji. Uczniowie z chęcią podchodzą do naszej mapy i z zainteresowaniem przyglądają się umieszczonym na niej pocztówkom. Wypisywanie kartek idzie nam całkiem nieźle, a chętnych do tego dzieci nie brakuje. Udało nam się wysłać 29 pocztówek z naszej świetlicy. Otrzymaliśmy 14 pozdrowień z różnych miejscowości, które zaznaczamy na mapie Polski. Każdego dnia czekamy z niecierpliwością na kolejne pozdrowienia.

                                                                                      Iwona Kubiak-Adamczyk

Galeria