„Dawno temu w Głogowie – dzieci głogowskie w momentach dziejowych miasta”

Uczniowie klas czwartych 28 marca wzięli udział w prelekcji „Dawno temu w Głogowie – dzieci głogowskie w momentach dziejowych miasta”. Pan Dariusz Czaja wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej nawiązał bardzo krótko do kroniki Galla Anonima i opisanej w niej historii dzieci głogowskich z obrony miasta z 1109 roku. Bardzo ciekawie (rzeczowo, dokładnie) omówił tematykę dotyczącą dzieci w dziejach Głogowa. Z interesującego wykładu można było dowiedzieć się, gdzie były szkoły, jak uczyły się dzieci w dawnych czasach, kto mógł chodzić do szkoły i kto ją ukończył. Prelekcja uświadomiła także uczestnikom, jak dawniej dzieci spędzały wolny czas, czym się bawiły oraz jak były traktowane. Po zapoznaniu się z teorią, w najbliższym czasie, uczniowie klas czwartych wezmą udział w wycieczkach, w czasie których przewodnicy będą opowiadali o wydarzeniach i historii poszczególnych obiektów. Uczniowie wezmą również udział w warsztatach rękodzieła i kaligrafii.

Galeria zdjęć –> kliknij