Dzień Gier Planszowych

Moja ulubiona lista gier: Rummikub, Polowanie na robale, Tangram, Ubongo, Azul, Szachy. Gry i zabawy dydaktyczne w edukacji pełnią istotną rolę i mają charakter wielofunkcyjny. Motywują do wykonywania zadań, wyzwalają ciekawość i zainteresowania poznawcze, wpływają na rozwijanie twórczych postaw poznawczych. Uczą współzawodnictwa, strategii, logicznego myślenia, wspierają kreatywność. Gry uświadamiają uczniom, że należy podporządkować się zasadom działającym w grupie, a co za tym idzie kształtują postawę koleżeńską. Uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Gier Planszowych  obchodzony dnia 10 października poznając nowe gry,  grając w te znane jak również przynosząc swoje planszówki. Wszyscy świetnie się bawili :)).