Dzień Górnika- Barbórka 2018

4 grudnia swe święto obchodzi górnicza brać. Z tej okazji uczniowie klasy 2 B przygotowali uroczystość na którą zaproszony został górnik. Dzieci w pięknych strojach przedstawiły część wokalno-artystyczną. Następnie wspólnie z naszym gościem obejrzały bardzo ciekawą i pouczającą prezentację multimedialną o ciężkiej pracy górników. Nasz gość przyniósł wiele ciekawych eksponatów związanych z wydobywanymi dobrami naturalnymi i trudną pracą w kopalni. Dzieci zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Dowiedziały się również poprzez przygotowaną przez górnika zagadkę, co oznaczają guziki naszyte na mundurze górniczym. Na zakończenie dzieci otrzymały od górnika prezenty a w zamian tradycyjnym „Szczęść Boże” złożyły na ręce naszego gościa serdeczne życzenia dla wszystkich górników pracujących w kopalniach. Spotkanie pozwoliło poszerzyć dzieciom wiadomości na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górnika.
                                                                                                                               Opracowała – wych. klasy Joanna Michałowska

Galeria zdjęć –>