Dzień kostki Rubika.

Dnia 22 kwietnia 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień kostki Rubika.

W ramach obchodów na przerwach śródlekcyjnych zorganizowana została wystawa „Kształty i modele kostki Rubika”. Swoje modele kostek prezentowali Anton uczeń klasy 6a oraz Michalina – gość. Chętni uczniowie mogli obejrzeć oraz spróbować ułożyć wybrany model kostki. Uczennice klasy 7a Antonina , Emilia i Małgorzata przygotowały i poprowadziły warsztaty w których zapoznali uczniów kl. 7c ze słownictwem oraz podstawowymi ruchami niezbędnymi przy układaniu kostki Rubika. Na zakończenie obchodów odbył się Konkurs Układania Kostki Rubika. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z różnych klas. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Zwycięzcą konkursu z czasem 45 s:58 został:

I miejsce – Anton Sobolevsky z klasy 6A,

II miejsce – Michalina Jarosz -gość,

III miejsce – Emilia Urbanowicz z klasy 7A.

Wszyscy uczennicy otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody.

Uczestnikom gratuluję i życzę dalszego rozwijania swojej pasji.

Dziękuję uczniom klasy 7c oraz przewodniczącemu SU, którzy włączyli się w sprawne przeprowadzenie obchodów Dnia kostki Rubika.

Dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodaję, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę.

Galeria

Maria Puchalska-Jarosz