Dzień Kundelka 2018

Jak co roku, w październiku, w naszej szkole odbywa się zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt ze schroniska. W szkole pojawiła się gazetka tematyczna w holu szkoły i przez tydzień uczniowie mogli przynosić dary. Niektórzy nasi uczniowie regularnie odwiedzają schronisko „Amicus” i angażują się jako wolontariusze w wyprowadzanie na spacer psów, do czego zachęcamy również innych. Szczególnie aktywnie, jako wolontariuszki, działają uczennice z klasy 6b i 6c, które w schronisku są niemal codziennie. Poza spacerami opiekują się zwierzętami w schronisku, nie szczędząc czasu i siły.

Akcja odbywa się w nawiązaniu do tzw., „DNIA KUNDELKA” – obchodzonego 25 października. To tego dnia przypominamy wszystkim o tym, że poza psami rasowymi, na świecie jest mnóstwo mieszańców, wielorasowców, potocznie zwanych kundelkami. Wiele z nich niestety traktowanych jest przez ludzi w niegodny sposób – wiele trafia na ulicę, jeśli mają szczęście trafiają do schroniska, a stąd czasami do nowych, lepszych opiekunów.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przynieśli coś dla potrzebujących zwierząt.

AK,WD,AM,JR

Galeria zdjęć –>