Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” skierowanym do uczniów klas I-III. Program realizowany będzie przez cały rok szkolny 2018/2019. Został przygotowany z myślą o dzieciach i koncentruje się na edukacji w zakresie prawidłowego oraz świadomego żywienia. Celem organizatorów Fundacji Szkoła na widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami. W ramach projektu została przygotowana platforma edukacyjna – rozbudowana strona www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl z której nauczyciele i rodzice mogą  pobierać materiały edukacyjne oraz inspiracje do tego, jak prowadzić działania z zakresu kulinarnej edukacji. Program „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu” doskonale wpisuje się w rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. dotyczącego poprawy żywienia dzieci w placówkach oświatowych.

W programie uczestniczą uczniowie świetlicy szkolnej oraz chętne klasy edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami

Koordynatorem programu jest pani  Iwona Kubiak.