Europejski Tydzień Ruchu

MOVE week to czwarta edycja ogólnoeuropejskiej kampanii promującej ruch i zdrowy tryb życia. Przez cały tydzień (28 maja – 3 czerwca) odbywały się wydarzenia sportowe, których głównym założeniem jest propagowanie aktywności fizycznej.

Nasza szkoła także podjęła wyzwanie Tygodnia Ruchu i dołączyła do drużyny MOVE Week. Dnia 28.05. w szkole odbyła się Szkolna Olimpiada Lekkoatletyczna dla klas I-III. Nasi najmłodsi rywalizowali w konkurencjach biegowych (bieg na 50m., 120m.,240m.) i rzutnych (rzut piłeczką palantową i rzut piłką lekarską). Z każdego rocznika zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Miejskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej klas I-III.

Dnia 30.05. został zorganizowany przez Szkołę i Radę Rodziców Festyn z okazji Dnia Dziecka. Wśród licznych atrakcji oczywiście nie mogło zabraknąć tych ruchowych. Uczniowie brali udział w grach, zabawach i wyścigach sportowych, zatańczyli na boisku szkolnym zumbę, uczestniczyli w zabawach animacyjnych z paniami animatorkami ruchu,  zagrali mecz w piłkę siatkową oraz mecz mieszanych drużyn w piłkę nożną.

Aktywna Drużyna MOVE week SP 6.

 

https://photos.app.goo.gl/a5pWzauKepHPLCpD3