Gry gwarancją udanej zabawy dla każdego

Moja ulubiona lista gier: Rummikub, Polowanie na robale, Tangram, Ubongo, Pentomino, Tetris, …, Cortex, Wirus, Catan, Ilos, Wsiąść do pociągu, Kolejka, Fasolki,…

Gry i zabawy dydaktyczne w edukacji pełnią istotną rolę i mają charakter wielofunkcyjny. Motywują do wykonywania zadań, wyzwalają ciekawość i zainteresowania poznawcze, wpływają na rozwijanie twórczych postaw poznawczych. Uczą współzawodnictwa, strategii, logicznego myślenia, wspierają kreatywność. Gry uświadamiają uczniom, że należy podporządkować się zasadom działającym w grupie, a co za tym idzie kształtują postawę koleżeńską.

Znając znaczenie stosowania gier i zabaw dydaktycznych w nauce szczególnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego lekcje matematyki poświęciliśmy zabawie. W trakcie zajęć obowiązywała zasada dobrowolności uczestnictwa w danej grze, której celem ma być uświadomienie dziecku, że ma możliwość podjęcia decyzji.

Wielu rodziców często zastanawia się nad wyborem prezentu dla własnych dzieci lub kogoś z rodziny. Dzieci zwykle mają taką masę zabawek, że aż ciężko znaleźć coś, co ich zainteresuje. Dlatego podpowiadam: gra planszowa czy karciana będzie zawsze dobrym pomysłem pod jednym warunkiem, że zagracie w nią wspólnie.

Zapraszam do galerii zdjęć oraz wspólnej zabawy w czasie wakacji.

Galeria

M&Jarosz