I miejsce i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Młodzieży „Głogów w 2121 roku”!

    Jak może wyglądać Głogów za 100 lat? Czy będzie przyjaznym miasteczkiem chętnie odwiedzanym przez tysiące turystów? Czy może będzie to wielka, nowoczesna metropolia zamieszkała przez miliony ludzi? O tym można przekonać się, czytając interesujące prace literackie napisane przez kilka uczennic z klas 7-8.  Po wielu miesiącach oczekiwań w marcu 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego dla Młodzieży pn. „Głogów w 2121 roku”, którego organizatorem jest 4. Głogowski Batalion Inżynieryjny w Głogowie.  Tematyka tego konkursu nawiązuje do setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema – pisarza gatunku science fiction –  oraz ustanowienia przez Sejm RP roku 2021 rokiem Stanisława Lema. Zadaniem chętnych uczniów było napisanie opowiadania, w którym przedstawią oni własną wizję miasta w roku 2121 (jego architekturę, komunikację, styl życia mieszkańców itp.). Konkurs był adresowany nie tylko do starszych uczniów ze szkół podstawowych w Głogowie, ale także do młodzieży z całej Polski.          
       Niezmiernie miło jest nam poinformować, że I miejsce zajęła Blanka Jędrzejczak – uczennica z klasy 7b, natomiast wyróżnienie otrzymała Dominika Gerula – uczennica klasy 8a. Obie laureatki oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz dyplomów otrzymały cząstkową szóstkę z języka polskiego i mają duże szanse na ocenę celującą na koniec roku szkolnego. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Zapraszamy również wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnych konkursach literackich.

                                                                                                                                                                                     K. Knoblauch

Galeria