I miejsce i wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim „Mój przyjaciel pies”.

13 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi
w Głogowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Mój przyjaciel pies”. Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Głogowskiego Towarzystwa Literackiego oraz Marii Czerwińskiej – założycielki Fundacji Przyjaźni Ludzi
i Zwierząt CZE-NE-KA, a jego organizatorem byli nauczyciele języka polskiego z SP12. Polegał on na napisaniu fragmentu prozy (np. opowiadania) lub kilku utworów poetyckich. Uczniowie ze szkół podstawowych poprzez swoją twórczość literacką mieli okazję podzielić się wrażeniami i odczuciami dotyczącymi przyjaźni z psem.

W tym roku temat przewodni konkursu to „Wiosenne psie psoty”. W kategorii: „Proza – uczniowie klas IV – VII” I miejsce zajął nasz uczeń z klasy 6a – Kacper Kaczmarek, który napisał opowiadanie pt. „Tajemnicze znalezisko”, natomiast Jakub Kruk z klasy 5a został wyróżniony za opowiadanie „Ogródkowe akrobacje”. Gratulujemy naszym laureatom i zachęcamy wszystkich uczniów, którzy lubią pisać i tworzyć teksty, do brania udziału
w konkursach literackich w przyszłym roku szkolnym. Może i Wy odnajdziecie w sobie talent pisarski.

 K. Knoblauch