Lekcja otwarta w klasie 8a – sąd nad Jackiem Soplicą

W naszej szkole odbywają się nietypowe lekcje z trudnymi lekturami, jak np.„Pan Tadeusz”. Aby nieco ją „oswoić” powstał pomysł postawienia przed sądem głównego bohatera – Jacka Soplicy. Odbyła się emocjonująca rozprawa, w której zażarty spór toczyli oskarżyciele i obrońcy a wszystkiemu przyglądały się uczennice z klasy 7a- nasza ława przysięgłych. Ostatecznie zdecydowały, że ks. Robak powinien odbyć zasłużoną karę mimo rehabilitacji, ale zdaniem sędziego należy odroczyć wyrok do kolejnej lekcji. Takie lekcje dają możliwość swobodnej dyskusji, wyrażania opinii, pomagają uczyć się pisać rozprawki, która jest jedną z najważniejszych wypowiedzi. Wypieki na twarzach, zaskoczenie końcem lekcji i dyskusja z lekturą w dłoniach nawet na przerwie dowodzą, że warto takie lekcje prowadzić:)

Galeria