Mamy I miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym!

8 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas drugich pt. Opowiadania z Doliny Muminków. W konkursie wzięło udział 5 drużyn z następujących szkół: SP Kotla, SP Jerzmanowa, SP 6, SP 13 i SP 14. Każda drużyna liczyła 3 osoby. Konkurs trwał około dwie godziny i składał się z ośmiu rund, które sprawdzały wnikliwą wiedzę na temat fantastycznych trolli. Uczniowie rozwiązywali testy, krzyżówki i rebusy, rozpoznawali bohaterów na podstawie wylosowanych fragmentów z książki i odpowiadali na pytania i zabawili się „łowienie rybek” – ulubione zajęcie dwóch przyjaciół Włóczykija i Muminka. Najtrudniejsza okazała się druga runda – wykreślanka. Łącznie ze wszystkich konkurencji można było zdobyć 44 punkty. Poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wysoki, ponieważ różnica między większością szkół wynosiła zaledwie kilka punktów.

I miejsce zajęła drużyna z SP 6 reprezentowana przez Lenę Babiarczyk, Zofię Przybysz
i Wiktora Heinze z klasy II a – zdobyli 40 punktów
II miejsce – SP 14 – Jagoda Stachowiak, Urszula Gruszka, Oskar Krawczyk – zdobyli 39 punktów
równorzędne III miejsce – SP 13 – Agata Ptaszyńska, Rozalia Błaszak i Szymon Mularczyk;
SP Kotla – Weronika Hyżak, Karolina Dziurdziak i Mikołaj Łukijańczyk – zdobyli po 36 punktów.
Grupy, które uzyskały najlepsze wyniki, otrzymały nagrody książkowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom i zapraszamy uczniów do udziału w szkolnych konkursach czytelniczych w przyszłym roku szkolnym.

Galeria zdjęć
Organizatorzy konkursu: Bożena Matejko i Janina Wawrzyńczyk