Mamy I miejsce w Powiatowym Konkursie Frazeologicznym!

24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Frazeologiczny. Po uprzednich eliminacjach naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy 5a: Małgorzata Boguszewska, Weronika Bukowska oraz Katarzyna Kacperska. W konkursie drużynowym wzięło udział pięć szkół podstawowych z powiatu głogowskiego. Przez około 3 godziny uczniowie w trzyosobowych zespołach zmagali się z wieloma frazeologizmami, które pochodzą głównie z mitologii greckiej oraz Biblii. Uczestnicy musieli przebrnąć przez 6 różnych konkurencji: między innymi rozwiązywali test (za pomocą systemu komputerowego I Vote), objaśniali genezę wylosowanych związków frazeologicznych, układali z nimi zdania, tworzyli krótkie teksty z ich zastosowaniem lub odgadywali związki w kalamburach. III miejsce zajęli uczniowie z SP9, II miejsce – z SP3, natomiast nasze reprezentantki zajęły I miejsce! Jest to nasz najlepszy wynik, od kiedy bierzemy udział w tym konkursie, czyli od pięciu lat. Warto dodać, że większość drużyn w tegorocznym konkursie składała się z siódmoklasistów, a więc jest to naprawdę wielki sukces naszych dziewcząt. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych eliminacjach w przyszłym roku szkolnym.

Galeria zdjęć –> kliknij

K. Knoblauch