Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas 4-7 w SP3

W piątek 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnych eliminacji z klasy 6a: Krzysztof Bilski i Oliwia Nestorowska. W czasie dwóch godzin 26 uczniów z różnych szkół podstawowych zmagało się z trudnym dyktandem, a następnie testem ortograficznym. Obie części konkursu były na bardzo wysokim poziomie. I miejsce zajęła uczennica siódmej klasy z SP2, II miejsce – uczennica z SP3, a III miejsce uczennica siódmej klasy z SP8 (warto dodać, że to nasza absolwentka z poprzedniego roku szkolnego). Natomiast najlepsze miejsce uzyskane przez naszego ucznia – Krzysztofa Bilskiego – to miejsce dziewiąte, zatem wynik znaczący, jeśli chodzi o cenne punkty niezbędne do uzyskania stypendium naukowego. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w Szkolnym Konkursie Ortograficznym w przyszłym roku szkolnym.

Galeria zdjęć –> kliknij

K.Knoblauch