Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Co roku 21 lutego na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Z tej okazji 22 lutego 2019 r. w sali nr 25 odbyły się pokazy prezentacji multimedialnych i filmów edukacyjnych dotyczących historii języka polskiego. W ciągu 4 godzin lekcyjnych uczniowie klas 4-6 mogli dowiedzieć się, jak powstał nasz język ojczysty, co miało wpływ na jego rozwój oraz jak polszczyzna kształtowała się i zmieniała od czasów Mieszka I aż do XVIII wieku. Ponadto uczniowie obejrzeli krótkie filmy na temat zjawisk zagrażających współczesnej polszczyźnie, a następnie wzięli udział w dyskusji. Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli języka polskiego.
Galeria zdjęć –>