Międzynarodowy Dzień Tańca

W dniu 24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Taniec ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka, jest doskonałą formą aktywności. Podczas regularnych ruchów ciała do muzyki wykorzystujemy mięśnie, przyśpieszamy nasz metabolizm, wyrażamy własne emocje, a co najważniejsze- czerpiemy z tego ogromną przyjemność. W tym dniu grup taneczna „Szósteczki” z naszej szkoły przygotowała kilka układów tanecznych, a para taneczna ze szkoły tańca „Anima Danza” Jowitka i Antek zaprezentowali się w tańcu towarzyskim. Zatańczyli dla nas tańce latynoamerykańskie: cha-chę, sambę, jive oraz tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński oraz foxtrot. Wszyscy pięknie się zaprezentowali. Dzień Tańca zakończyliśmy wspólnym zumbowaniem.