Międzynarodowy Dzień Teatru

W dniu 27 marca obchodzony jest Światowy Dzień Teatru. Z tej okazji klasy 5a i 5c wybrały się wraz z wychowawcami do Teatru imienia Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Uczniowie obejrzeli spektakl pt.”Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulzarze.” Bajka ta była poważną opowieścią, która powstała ku przestrodze. Uczniowie oglądali ją naprawdę z zapartym tchem. Skłoniła ich do refleksji nad sensem życia, nad tym, co jest w nim tak naprawdę ważne. Przedstawienie było ważną opowieścią o wartościach, o ludzkich postawach, o walce dobra ze złem i zwycięstwie dobra, opowieścią mądrą społecznie i bardzo temu ogłupionemu przez manipulację społeczeństwu potrzebną. Dzieciom bardzo się podobało. Na koniec aktorzy zaprosili wszystkich na sceną i pozowali do zdjęć.
Galeria zdjęć –>