„Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów głogowskich szkół podstawowych”

PROJEKT w Szkole Podstawowej nr 6  „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów głogowskich szkół podstawowych” – podsumowanie marca.

Od 1 marca w Szkole Podstawowej prowadzone są dodatkowe zajęcia, w ramach projektu współfinansowanego przez Unię  Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020. Zajęcia mają charakter eksperymentalny i uczęszczają na nie uczniowie klas 5-tych i 6-tych. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach przez naszych nauczycieli przyrodników – p. Annę Kubaczkę i p. Joannę Radzieję. Na zajęciach uczniowie zgłębiają tajniki nauk przyrodniczych – biologii, chemii, geografii i fizyki, a wszystko na zasadzie zajęć laboratoryjnych. Uczniowie ubrani w fartuchy i jeśli potrzeba zaopatrzeni w rękawiczki i okulary ochronne wykonują ciekawe doświadczenia z użyciem szkła laboratoryjnego i prostych odczynników chemicznych. Pracują również przy użyciu platformy edukacyjnej 3D – Corinth. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin nauk przyrodniczych to doskonały sposób na ciekawie spędzony czas po zajęciach szkolnych.

J.R.

Galeria zdjęć –>