Mistrzostwa miasta Głogowa w Koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dnia 25.10.2023r w Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się Mistrzostwa Miasta Głogowa w Koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców klas VII-VIII –  Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Do zawodów przystąpiło aż  piętnaści drużyny (5 dziewcząt, 10 chłopców) reprezentujących szkoły podstawowe miasta Głogowa.

Drużyny dziewcząt grały systemem każdy z każdym, natomiast chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy z których awans do półfinałów uzyskały dwie pierwsze drużyny.

Nasze reprezentantki wygrały dwa mecze ze Sp2 i Sp3 natomiast przegrały z zawodniczkami Sp10 i po bardzo wyrównanym meczu 3:2 uległy dziewczynkom z SP12. W klasyfikacji końcowej zajęły wysokie 3 miejsce.

Reprezentanci naszej szkoły w fazie grupowej pokonali zawodników ze SP3, SP2, SP10 oraz SP Aslan. Wygrywając grupę w półfinale trafili na reprezentację Szkoły Podstawowej nr 2 których pokonali 8:5 i w finale spotkali się z zawodnikami SP12. Po zaciętym meczu ulegli im w stosunku 8:4 i uplasowali się na bardzo dobrym drugim miejscu!!!

Dzięki tym wynikom chłopcy zajęli 2 miejsce i awansowali do Mistrzostw Powiatu które odbędą się w późniejszym terminie

Skład naszej reprezentacji:

Dziewczęta:

Iga Użarowska, Aleksandra Ściak, Dominika Grzelak, Zuzanna Kida

Chłopcy:

Marcin Dąbrowski, Dominik Goliczewski, Wiktor Grzelak, Patryk Goliczewski

Gratulujemy Naszym zawodniczkom i  zawodnikom oraz życzymy chłopcom powodzenia w Mistrzostwach Powiatu Głogowskiego.

Galeria