Mistrzostwa miasta Głogowa w Koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dnia 27.10.2023r w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się Mistrzostwa Miasta Głogowa w Koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców klas IV-VI –  Igrzyska Dzieci. Do zawodów przystąpiło trzynaście drużyny (5 dziewcząt, 8 chłopców) reprezentujących szkoły podstawowe miasta Głogowa.

Drużyny dziewcząt grały systemem każdy z każdym, natomiast chłopcy zostali podzieleni na dwie grupy.

Nasze reprezentantki wygrały dwa mecze ze Sp12 i Sp3 natomiast przegrały z zawodniczkami Sp10 i po bardzo wyrównanym meczu 1:0 uległy dziewczynkom z SP11. W klasyfikacji końcowej zajęły 3 miejsce.

Reprezentanci naszej szkoły w fazie grupowej pokonali zawodników ze SP11 oraz sensacyjnie Sp12 natomiast przegrali z chłopcami Sp14. O wynikach w tabeli grupy B decydowała zdobyte i stracone kosze, nasi zawodnicy uplasowali się na trzecim miejscu, a w całym turnieju zostali skalsyfikowani na miejscu piątym.

Skład naszej reprezentacji:

Dziewczęta:

Julia Urbaniak, Lena Tomaszewska, Hania Grobelna , Ewa Bedynek

Chłopcy:

Szymon Król, Wojciech Kuca, Damian Starościak

Gratulujemy Naszym zawodniczkom i  zawodnikom oraz życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Galeria