Nasza uczennica zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Zwariowana historia – opowiadanie z motywem historycznym”!

30 czerwca 2021 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku został rozstrzygnięty II Ogólnopolski Konkurs Literacki „Zwariowana historia – opowiadanie z motywem historycznym”. Zadaniem uczestników było napisanie oraz przesłanie opowiadania  z dowolnym motywem historycznym (mogło ono nawiązywać do dawnych czasów, przedmiotu z przeszłości, postaci lub wybranego miejsca historycznego). Przy ocenie prac brano pod uwagę zgodność z tematem, zachowanie cech gatunkowych, kreatywność uczniów oraz poprawność językową. Ponieważ nadesłano wiele opowiadań z całej Polski, a ich autorzy byli w różnym wieku, komisja zdecydowała wyodrębnić dwie kategorie: uczniów w wieku 9 – 12 lat, oraz uczniów w wieku 13 – 15 lat.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że III miejsce w grupie wiekowej 13 – 15 lat zajęła Dominika Gerula z klasy VIIIa, która napisała opowiadanie pt.  ,,Wolontariusz czy jednak żołnierz?’’. Gratulujemy naszej laureatce i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy również wszystkich uczniów, którzy lubią pisać i tworzyć teksty, do brania udziału w konkursach literackich w bieżącym roku szkolnym. Może i Wy odnajdziecie w sobie talent pisarski.

 

K.Knoblauch