Ogórkowy zawrót głowy

Wesoło jesienią w ogródku na grządce,
Tu ruda marchewka tam strączek,
Tu dynia jak słońce, tam główka sałaty,
A w kącie ogórek wąsaty.

Ogórek, ogórek, ogórek,
Zielony ma garniturek,
I czapkę i sandały,
Zielony, zielony jest cały.

Czasami jesienią na grządkę w ogrodzie,
Deszczowa pogoda przychodzi,
Parasol ma w ręku, konewkę ma z chmurki,
I deszczem podlewa ogórki.

 Ta bardzo znana piosenka dla dzieci zainspirowała nas do zorganizowania Ogórkowego tygodnia. W trakcie akcji ogórkowej 23.09.19r. uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się z gazetki ściennej „Dlaczego ogórek?”, czy warto zjadać to warzywo i jakie właściwości, oprócz odżywczych,  posiada ogórek. W tym dniu większość uczniów ubrało się na zielono. Cały tydzień między 23 a 27 września na lekcjach wychowawczych dzieci tworzyły smaczne, zdrowe i kolorowe potrawy z ogórkiem. Zachęcamy do obejrzenia „ogórkowej galerii”.

 

                                                                                                      Zespół prozdrowotny
Galeria zdjęć –>