Powitaliśmy wiosnę

Powitaliśmy wiosnę – choć za oknem szaro i ponuro, w naszej szkole było bardzo kolorowo 1 Dzień wiosny w Szkole podstawowej nr 6 minął pod znakiem kwiatów, koloru i radości… uczniowie dziś przychodzili ubrani na kolorowo, mogli zrobić fantazyjne fryzury i przyjść na lekcje bez plecaka. Dodatkową atrakcją był zorganizowany konkurs talentów, na którym nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty. Była grupa taneczna, gra, śpiewy, a nawet kostka Rubika. Jury miało duży problem z przyznaniem nagród, bo poziom prezentowanych talentów był bardzo wysoki. Uczniowie klas I-III przygotowali piękne plakaty z wizerunkiem Pani Wiosny oraz wzieli udział w radosnym korowodzie. Był to również Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie wraz z wychowawcami założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem.