#przerwanaczytanie

26 października 2022 r. już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwach. Akcję poprzedziła kampania reklamowa. Rozwieszone zostały plakaty przypominające o akcji, jej celu oraz terminie, w którym będziemy robić sobie przerwę na czytanie. Prócz tego zamieściliśmy plakat przypominający na stronie szkoły.

Tego dnia na wszystkich holach zorganizowaliśmy kąciki z książkami „Weź, nie pytaj! Weź – poczytaj!” Młodszym dzieciom, które nie wychodzą na przerwy z klasy,  czytały starsze koleżanki z grupy teatralnej „Poczekalnia”. Czytaliśmy wszędzie. Robiliśmy sobie przerwę od pracy, przerwy śródlekcyjne, międzylekcyjne a nawet – przerwę od ćwiczeń gimnastycznych. Niektórzy tak się zaczytali, że prosili o wypożyczenie książek, które zaczęli czytać na przerwie. I super! O to właśnie chodzi, bo czytanie to Supermoc!