„Szkoła Pamięta”

„Szkoła Pamięta”, to akcja organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach akcji „Szkoła Pamięta” nasi uczniowie i nauczyciele na różne sposoby starali się upamiętnić głogowskich bohaterów, lepiej zapoznać się z historią miasta Głogowa i ze zwyczajami.

Uczniowie na lekcjach informatyki przygotowali prezentacje o lokalnym bohaterze, ważnej postaci historycznej dla naszego miasta lub rocznicy historycznej. Niektórzy uczniowie z Ukrainy przygotowywali prezentacje o ważnych postaciach, wydarzeniach związanych z ich miejscowością.

Na lekcji plastyki uczniowie rysowali, malowali postacie historyczne związane z naszym miastem, ważne wydarzenia, jak również przygotowywali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Uczniowie naszej szkoły na lekcji muzyki śpiewali piosenki lokalne i pieśni patriotyczne.

Na szkolnym holu została przygotowana gazetka o lokalnej postaci historycznej i wyświetlono dwie prezentacja multimedialne: jedna o lokalnych bohaterach, druga o ważnych wydarzeniach dla naszego miasta.

Została również przygotowana wystawa składająca się z pamiątek rodzinnych.

Uczniowie należący do szkolnego wolontariatu pod opieką Pani Joanny Radziei posprzątali i zapalili świeczki na zaniedbanych i zapomnianych grobach.

Dzięki wszystkim działaniom podjętym w tym dniu uczniowie mogli wyrazić swój szacunek dla dokonań wszystkich, którzy odeszli.

#SzkołaPamięta