Przyjemnie i pożytecznie w czasie ferii

Grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie postanowiła wraz ze swoimi nauczycielkami, Adrianą Kruszewską i Honoratą Roszak ciekawie i mile spędzić jeden dzień w czasie wolnym od nauki, czyli w czasie ferii. Pomysł, zainspirowany bogatą ofertą edukacyjną instytucji kulturalnych w Głogowie, natychmiast podchwycili rodzice uczniów oraz najbardziej zainteresowani, czyli uczniowie z klas trzecich, czwartych i piątych.

Zbiórka przed wycieczką nie mogła się odbyć w innym miejscu niż plac przed szkołą.

Zanim dotarliśmy do punktu docelowego, czyli muzeum oraz warsztatów prowadzonych przez pracownika placówki, odwiedziliśmy również Centrum Informacji Turystycznej, a tam czekała na nas nie lada gratka – wystawa mundurów żołnierzy Legii Cudzoziemskiej, która pochodzi z kolekcji…taty jednego z naszych uczniów, pana Daniela Maja! Kolekcja zrobiła na nas niemałe wrażenie, zwłaszcza że była kompletowana od 10 lat. W dodatku mogliśmy przymierzyć mundur i celować z broni. W drodze do muzeum dzieciaki wysłuchały jeszcze historii niektórych głogowskich zabytków: nie mogło przecież zabraknąć kilku zdań na temat murów obronnych czy fosy i zamku oraz samego miasta.

Podczas warsztatów prowadząca przybliżyła nam historię stolic Polski. Wykład był bardzo ciekawy i miał formę prezentacji multimedialnej. A na koniec dostaliśmy plansze, kredki, szablony, zarysy mapy kraju i mogliśmy stworzyć własną mapę Polski. W drodze powrotnej nie mogliśmy natomiast pominąć restauracji McDonald’s.

Wróciliśmy pełni bardzo pozytywnych wrażeń. Warto aktywnie spędzać ferie, zwłaszcza że w mieście jest tyle możliwości.

Galeria zdjęć –> kliknij

A.D.