„Przywróć naszą Ziemię” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia

Uczniowie klasy 1A (wych.J.Michalowska) w ramach cyklu zajęć proekologicznych dowiedzieli co to znaczy ekologia i recykling, dlaczego należy dbać o nasza planetę i jak każdy człowiek,  bez względu na wiek,  może dołożyć swoją mała zielona cegiełkę do tego, co dla każdego z nas jest tak bardzo ważne – czysta i zdrowa planeta Ziemia.

Dzieci wykonały również  dla siebie i rodzeństwa zabawki z recyklingu.

Co możemy zrobić, by pomóc planecie?

Wystarczą małe zachowania proekologiczne.

Wykonywane codziennie przez miliony ludzi na całym świecie mogą ocalić naszą planetę.

Do najbardziej popularnych i najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska należą:

1. Niekorzystanie z plastikowych toreb. Te rozkładają się nawet kilkaset lat. Dlatego lepiej na zakupy brać torby wielorazowego użytku
  2. Naprawiajmy elektronikę czy sprzęt AGD, zamiast kupować nowy
  3. Nie kupujmy ubrań w nadmiarze. Ich produkcja szkodzi planecie
  4. Segregujmy śmieci w tym materiały odnawialne
  5. Oszczędzajmy wodę i prąd
  6. Sadźmy drzewa i krzewy
  7. Troszczmy się o środowisko życia zwierząt
  8. Poszerzajmy naszą wiedzę ekologiczną
  9. Wybierajmy rower czy środki komunikacji publicznej zamiast własnego samochodu