ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA – 16 października 2022

16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba – święto, które w Unii Europejskiej obchodzone jest od wielu lat, a które zostało zapoczątkowanie przez Światową Unię Piekarzy. W naszej szkole obchody tego święta, z przyczyn niezależnych, zostało przełożone na 19 października. Na Wirtualnej Gazetce Szkolnej wyświetlono historię powstania chleba, a także przepis na pyszny chleb na zakwasie. Na godzinach wychowawczych uczniowie poznali pracę wielu ludzkich rąk (rolnika, kowala, młynarza, piekarza, kierowcy, sprzedawcy), dzięki którym produkt finalny w postaci chleba trafia na nasze stoły – obejrzeli filmy „Od ziarenka do bochenka”. Uczniowie poznali korzyści wynikające ze spożywania chleba żytniego – jego wartość odżywczą. 19 października w holu głównym zostało wystawione różnorodne pieczywo, (m.in: bułki grahamki, wrocławskie, bagietki, żytnie, italomix, karotka, paluchy Victor, chleb IG, chleb Victor, graham, rodzinny, kaszubski) dostarczone przez zaprzyjaźnioną piekarnię PSS Społem. Już od rana zapach świeżego pieczywa wabił uczniów na I piętro, gdzie wystawione było stoisko z wypiekami. Każdy mógł popróbować i znaleźć coś dla siebie a  kolejne kromki rozchodziły się, jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Celem akcji jest propagowanie zdrowych właściwości chleba, szczególnie żytniego i na zakwasie, jak również promowanie zasad zdrowego odżywiania  oraz zachęcanie wszystkich do „zdrowego trybu życia”.

 

                                              Bardzo dziękujemy.

Szczególnie ciepłe podziękowania ślemy Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem”.

Galeria