Światowy Dzień zdrowia i Dzień Pracowników Służby Zdrowia

7 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowia. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Pracownika Służby Zdrowia (Lekarza i Pięlęgniarki). W tym roku ten dzień przypadał w niedzielę, więc w naszej placówce działania związane z przypomnieniem obu dni prowadzone zostały w poniedziałek 8 kwietnia.

Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono konkursy, quizy i  pogadanki na temat znajomości  nazw lekarzy, zajmujących się leczeniem różnych części naszego organizmu.

Uczniowie klasy 7a przeprowadzili warsztaty i quizy w klasach najmłodszych – 1-3, klasa 8a przeprowadzała wywiady w klasach starszych.

Poniedziałek był pierwszym dniem „Tygodnia Zdrowia”, podczas którego wiele w naszej placówce się działo.

Młodsze klasy na języku angielskim zaśpiewały tematyczną piosenkę, a także uczyli się słownictwa związanego z dolegliwościami bólowymi i wykonali papierowe torby lekarskie.