Warsztaty Zdrowego Odżywiania dla klas 1-3

W środę, 10 kwietnia, w klasach 1-3 zostały przeprowadzone Warsztaty Zdrowego Odżywiania.

To drugie wydarzenie prozdrowotne, związane z obchodami „Tygodnia zdrowia” w naszej placówce.

Grupa uczniów z klasy 6b przygotowała prezentację i prelekcję na temat różnych zdrowych diet, a także zasad zdrowego odżywiania. Po prelekcji odbył się pokaz zdrowych przekąsek. Uczniowie opowiadali o tym w jaki sposób można zastąpić przekąski zawierające dużo cukru i soli, przekąskami zawierającymi wiele witamin. Do pokazu i prelekcji dołączono w każdej klasie poczęstunek, podczas którego nasi najmłodsi mogli nie tylko obejrzeć, ale również posmakować różnych, zdrowych produktów. Miejmy nadzieję, że zapamiętali co jeść, aby być zdrowym.