Symbole związane ze Świętem Halloween

W piątek 28 października 2016 r. w naszej szkole obchodzono Halloween. Święto to związane jest ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących. Wieczorami na wzgórzach palono więc ogniska, aby odstraszyć złe moce i wskazać zmarłym właściwą drogę. Odstraszające maski i światło miały być pomocne w odegnaniu złych duchów.

Tego dnia uczniowie w naszej szkole pojawili się w strojach czarownic, duchów, wróżek i upiorów. Szkolne korytarze ozdobione zostały pięknymi dyniowymi lampionami, wykonanymi przez uczniów klas I-III oraz plakatami z symbolami związanymi ze Świętem Halloween, których autorami byli uczniowie klas IV-VI. Nie zabrakło również przepięknych zaproszeń na zabawę Halloweenową. Trzeba przyznać, że wszystkim zadaniom dzieci sprostały wyśmienicie, a stało się tak dzięki dużemu zaangażowaniu z ich strony, a także pomocy rodziców.

Nasza szkoła wyglądała jak ,,straszny dwór”, ale najważniejsze było to, że wokół panowała ekscytacja, podniecenie, dreszczyk emocji. Nie zabrakło również śmiechu i radości. Na długo utkwi nam to święto w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać w przyszłym roku.

Galeria zdjęć –> kliknij