„SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”

ZAPISY DO PROGRAMU „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”
– to ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych
 i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

Uprzejmie Państwa informujemy, że Szkoła Podstawowa NR 6 realizuje „Deklarację na Rzecz Rodziny w Zagłębiu Miedziowym”, której głównym celem jest ochrona takich wartości, jak: małżeństwo, rodzicielstwo i rodzina.

„Szkoła dla rodziców i wychowawców” to cykl 10 spotkań, podczas których uczestnicy mają okazję rozwinąć swoje rodzicielskie kompetencje.  Spotkania te prowadzone są metodą warsztatową i mają charakter psychoedukacyjny. Dzięki nim uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wyznaczać zdrowe granice w procesie wychowania i jak jest to istotne.

Rodzice i wychowawcy nabędą umiejętności słuchania, okazywania uczuć i pełnej akceptacji. Poznają i przećwiczą metody zachęcające dziecko do współpracy i samodzielności. Dowiedzą się, w jaki sposób  budować reguły, wyciągać konsekwencje i rozwiązywać sytuacje konfliktowe.

Cykl spotkań odbędzie się w  atmosferze dialogu i wymiany wzajemnych doświadczeń
z zachowaniem pełnych obostrzeń sanitarnych. Warsztaty odbędą się w siedzibie Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, przy ul. Poczdamskiej 1 w Głogowie.

Planowany termin 1 zajęć to 26.04.2021r. (o szczegółach będą Państwo informowani telefonicznie przez prowadzących)

Zapisy do 24.04.2021r. u pedagoga szkolonego Pani Jolanty Rzegoczan drogą e-mailową jrzegoczan@sp6.glogow.pl lub telefonicznie 76 833 30 37. Prosimy o zapisy do dnia 16 kwietnia 2021 do godziny 15:00.

 

Ilość miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Głogów i KGHM.