Uczeń Bezpieczny w Sieci

Od października 2023r do 15 lutego 2024r wszyscy uczniowie naszej placówki brali udział w konkursie podnoszącym poziom wiedzy na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z komputera, urządzeń mobilnych i Sieci. W ramach konkursu uczniowie realizowali zagadnienia na następujące tematy:

  1. Prywatność i bezpieczeństwo – czy wiesz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem?
  2. Mobilne środowisko edukacyjne w mojej szkole – czyli nowe technologie wykorzystywane w nauczaniu.
  3. Brak anonimowości w sieci.
  4. Zagrożenia związane z zamieszczaniem i udostępnianiem zdjęć oraz treści w sieci.
  5. Czy gry komputerowe szkodzą uczniom? Agresja i przemoc rówieśnicza wynikająca z fascynacji grami.
  6. Jak spędzam wolny czas w sieci?
  7. Uczeń bezpieczny w sieci

W ramach tych zadań uczniowie pracowali na lekcjach informatyki, plastyki, języka polskiego, a także przygotowali prace w domach. Najmłodsze klasy uczestniczyły w lekcjach otwartych przygotowanych przez uczennice klasy 6a.

Galeria