Warsztaty dla klas 7 i 8

W naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia z wykorzystaniem alkogogli i narkokogli w związku z przypadającym Dniem AIDS. Przeprowadziła je z uczniami klas VII i VIII Barbara Szlendak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie. W trakcie zajęć młodzież zapoznała się ze skutkami zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów, uczestnicy mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli-specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu. Zajęcia uświadomiły uczniom, jak trudno wykonać podstawowe czynności pod wpływem substancji psychoaktywnych, częstokroć nieświadomie można wyrządzić krzywdę sobie lub innym ludziom.