Wizyta w sali „Ognik” w PSP w Głogowie

Uczniowie klasy 2b odwiedzili strażaków z jednostki Państwowej Straży Pożarnej
w Głogowie. W sali edukacyjnej „Ognik” dzieci brały udział w krótkim przeszkoleniu dla małego Strażaka. Podczas przeprowadzonych zajęć dowiedziały się, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Podczas pozorowanego pożaru kuchenki gazowej zobaczyły również, jak rozprzestrzenia się dym w pomieszczeniu oraz przećwiczyły prawidłowy sposób ewakuacji z zadymionych pomieszczeń. Ponadto młodzi adepci sztuki pożarniczej dowiedzieli się jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla i jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym. Strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę strażaka zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. Podczas spotkania uczniowie uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej i przede wszystkim poznali zasady bezpiecznych zachowań podczas zagrożenia.

 J.Michałowska

Galeria zdjęć –>