Wolontariat i jego akcje w naszej szkole

 Od kilku lat w naszej szkole działa prężnie Wolontariat. Uczniowie, pod kierownictwem pani Joanny Radziei przez cały rok zaangażowani są w przygotowanie różnych akcji charytatywnych. 

5 grudnia to „Dzień Wolontariatu” – tego dnia nasi wolontariusze przypominali wszystkim o swojej obecności i pracy na rzecz innych. W wolontariat w naszej szkole zaangażowani są głównie uczniowie klas 7-mych i 8-mych, ale również uczniowie z młodszych klas zaczynają aktywnie włączać się w różne szkolne akcje. W każdej klasie odbyła się akcja informacyjna dotycząca tego – Czym jest Wolontariat?, Jakie akcje odbyły się i odbywają co roku w Szkole Podstawowej nr 6? Na koniec krótkiej prezentacji wszyscy losowali tzw. „Dobre życzenia na ten dzień” – kolorowe karteczki z różnymi pozytywnymi sentencjami. Na szkolnym telebimie pojawiły się tematyczne prezentacje wykonane przez uczennice klasy 7.

Angażujemy się w różne akcje takie jak: Daj prezent seniorowi czy zbiórka darów dla dzieci z chorobami nowotworowymi z oddziału onkologicznego „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu.

Galeria