Wystawa recyklingowo – upcyklingowa

Dnia 26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji połączonej z wystawą dotyczącej recyklingu. Recyklingu, czyli nadaniu różnym materiałom „drugiego życia”.

Co roku na całym świecie produkuje się miliony ton różnych odpadów. Zamiast je wyrzucać, część można wykorzystać i stworzyć z nich coś wyjątkowego, cudownego. Wystarczy tylko odrobina chęci, wyobraźni i czasu by wykonać je samodzielnie.

Źródła kreatywnego recyklingu mogą być bardzo różne. Kilka inspiracji można zaczerpnąć ze zdjęć znajdujących się w naszej galerii.

Uczniowie na koniec wystawy otrzymali przepiękna książeczkę pt. : „Jak Głogosia wyleczyła niechęć do segregacji śmieci”. Książeczka jest wykonana z surowca, który można poddać recyklingowi.
Galeria zdjęć –>